HAKKIMIZDA

alphindi-logo

TÜRKİYE’NİN TAM ENTEGRE TEK HİNDİ TESİSİ

Alphindi, beyaz hindi sektörüne 1997 yılında deneme üretimleri ile başlamıştır. Başlangıcından itibaren üretimini sürekli büyüterek, damızlık ünitesini de bünyesine eklemiş ve damızlık tesisi, kuluçkahanesi, yem fabrikası, yetiştirme kümesleri, kesimhanesi, parçalama-paketleme-şoklama ve muhafaza tesisleri ve dağıtım kanalları ile ülkemizin tam entegre üretim yapan tek hindi tesisi olarak sektörde öncü firma olmuştur.

Günümüzde 3 yarka, 3 yumurta olmak üzere toplamda 6 damızlık işletmesi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Alphindi damızlık işletmeleri konusunda dünyanın en büyük şirketleriyle işbirliği içerisinde çalışmaktadır. Damızlık civcivlerimiz modern damızlık kümeslerimizde, maksimum biogüvenlik tedbirleri alınmak suretiyle uzman veteriner hekimleri ve ziraat mühendislerinin kontrolü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerinin denetimi altında büyütülmektedir.

Alphindi Damızlık İşletmesi ticari faaliyetlerinin yanı sıra üniversiteler, Tarım Bakanlığı ve Tübitak gibi kuruluşlarla ve Avrupa’da Sektörde faaliyet gösteren şirketlerle hindi yetiştiriciliği, yapay tohumlama teknikleri, konularında ortak bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

Dağıtım ağı ve bayileri ile birlikte ülkemizde bulunan uluslar arası ve yerel zincir marketlerin, önde gelen toplu yemek üretim tesislerinin, turizm sektöründe hizmet veren otel ve tatil köylerinin, üniversiteler ve hastaneler, Türk Silahlı Kuvvetleri gibi kamu kurum ve kuruluşlarının hindi eti ihtiyacını karşılamaktadır. Alphindi, ürettiği sağlıklı ürünleri Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da birçok ülkeye ihraç etmektedir.

Alphindi, hayvansal gıdanın insan gelişimini ve sağlığını etkileyen en önemli protein kaynağı olduğunun bilincinde olarak üretim çalışmalarını sürdürmeye, insanlarımız için sağlıklı ürünler üretmek amacıyla konusuyla ilgili olarak dünyada yaşanan tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmeye, bilimin ışığında edinilen gelişme ve iyileşmeleri üretim sürecine dahil etmeye devam edecektir.

Alphindi Damızlık İşletmesi kısa sürede hem ticari faaliyetler hem de yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda Avrupa’da sayılı hindi damızlık işletmeleri arasında yerini almıştır.