YEM FABRİKASI

Alphindi çiftliklerinde yetiştirilen hindilerin tamamı, sadece kendi bünyemizdeki yem fabrikamızda üretilen yemlerle beslenir. Hammadde alım sürecindeki titizliğimiz, yem kalitemizin daima yüksek kalitede olmasını sağlamaktadır.

Sakarya, Adapazarında bulunan yem fabrikamız 50 ton/ saat pellet yem kapasitesi, 8 ton/saat fulfet kapasitesi ile hizmet vermektedir. Hinndilerin büyüme dönemlerinde ihtiyaç duyacakları besin ve enerji değerlerine uygun olarak el değmeden hazırlanan yemler, modern yem nakil araçları ile yetiştirme çiftliklerine nakledilir.

Çiftliklere ulaşan yemler buradaki kapalı yem depolarına aktarılarak, hindilerin tüketeceği miktarlardaki yem, helezonlar yardımıyla otomatik olarak çiftlik içerisindeki yemliklere ulaştırılır.

Yem fabrikalarımızda üretilen hindi yemlerinde rutin olarak yapılan temel besin madde kontrollerinin (protein, yağ vb.) yanında, insan ve hayvan sağlığını direkt olarak ilgilendiren mycotoxinler, ağır metaller, mikrobiyolojik kontroller, kalite kontrol laboratuvarlamız tarafından gerçekleştirilmektedir.